Zaplanuj swój tydzień i drogę do sukcesu.

0
151

Jesteśmy mistrzami w samo okłamywaniu się, dni lecą nieubłaganie, a my czekamy z realizacją naszych planów, przekładając je na weekend, poniedziałek, nowy miesiąc, a nawet rok. Sęk w tym, że to nie zmienia położenia, a karmienie się mrzonkami po prostu nic nie da, bo bez twojego zaangażowania, a przede wszystkim pracy nawet nie drgnie. Pora zacząć wykorzystywać każdy dany nam dzień i małymi krokami realizować swoje założenia. Często nasza rzeczywistości, obowiązki, skutecznie przeszkadzają w pracy nad samą rozwojem.

Nierzadko niestety sami się okłamujemy nie wymagając od siebie więcej niż zostało nam to narzucone, a co najzabawniejsze mamy jeszcze pretensje, że nie jesteśmy wystarczająco docenieni. Pora przyjrzeć się naszemu życiu i oprócz dbania o to prywatne i zawodowe dorzucić kolejny element, jakim jest tak często zapominamy samorozwój. Tydzień to idealny czas by rozplanować sobie zadania i wykorzystać każdy dzień, najlepiej jak tylko jest to możliwe.

Przygotowanie się do nadchodzącego tygodnia to podstawa, większość z nas prowadzi dziennik i kalendarz. Pora, więc je przejrzeć i przygotować się do wyzwań czekających nas w nadchodzącym tygodniu. Często niestety o tym zapominam, po co masz się stresować, nie lepiej się po prostu przygotować. Dzięki temu nie będziesz odkładł zadań do końca tygodnia i nie będą się one kumulowały, a tydzień minie gładko i bezstresowo.

Pora na planowanie, dzięki podsumowaniu wiesz, co i kiedy, nie boisz się, że o czymś zapomnisz, możesz przejąć kontrolę nad każdym z dni. A ponadto wykorzystać je w pełni, czyli rozpisać sobie dodatkowe szkolenia, kursy zająć się realizacją dużych projektów. Po prostu wiesz ile masz na to czasu i zamiast siedzieć i się zastanawiać ty będziesz pracował. To znacznie ułatwi życie, przestaniesz się po prostu szarpać.

Ponadto możesz spokojnie sobie planować czas dla siebie, czytanie książek, realizacja pasji, spotkania. Często, gdy nie zapiszesz tego jako swój cel do realizacji to po prostu nie będzie ci się chciało, a dzięki temu i znajdziesz w sobie siłę i motywację by znaleźć czas tylko dla ciebie.

Lista rzeczy do zrobienia to też jest mega sposób na rozwój, podpisać umowy z iloma klientami, skończyć kurs, pojeździć rowerem, dostać się na ważne spotkanie, konferencję. Cokolwiek by to nie było, oprócz standardowego planu dnia, który pokaże ci drogę wpisujesz sobie cele do zdobycia. To niesamowite motywujące. Nigdy więcej nie stracisz zaangażowania czy prywatnie czy zawodowo, bo osiąganie celu będzie cię nakręca. Nie ma mowy o syndromie poniedziałku, bo już tego dnia będzie zaczynał swoją podróż ku lepszemu sobie.

Można przeżyć życie na wiele sposobów, dzięki planowaniu tygodnie odkryjesz, że życie może być cudowną podróżą pełną wyzwań i sukcesów. Trzeba je tylko mądrze rozplanować by dojść tam gdzie się zawsze pragnęło.

Ewa Kalina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here