Jak ważne są dla Ciebie MARZENIA???

0
210

Czy masz ODWAGĘ, aby je zrealizować???

Czy tylko siedzisz na Facebooku przewijając pasek i czekając na kolejne uaktualnienie strony, gdzie być może ktoś z Twoich znajomych wstawił jakiś motywacyjny cytat bądź napisał coś inspirującego???

Czekasz, czekasz, czekasz…..
I nic się nie dzieje!

Myślisz, to jeszcze nie ten czas, nie ta chwila…..

Oglądasz wpisy znajomych, czasami nawet filmiki motywujące na YouTubie….bo to fajne uczucie sie zmotywować no i to takie ostatnio modne……

Ale zauważasz, że poza tym nic więcej się nie dzieje w Twoim życiu!

Kolejny dzień do pracy, kolejny dzień szarej rzeczywistości tak naprawdę bez żadnego znaczenia. Nawet gdybyś teraz miał umrzeć to i tak nie znaczyłoby to za dużo dla Ciebie….. No bo jeżeli nie masz wyznaczonego celu to samo życie nie ma większego sensu.

Jedni mogą sie teraz oburzyć i powiedzieć: „…Ale ja mam dzieci!”. „Żyje dla nich!”……

No tak są dzieci! Sama mam 6latka, ale naszym (jako rodziców) zadaniem jest przekazać/nauczyć najwiecej miłości, dobra, wzajemnego wspierania, człowieczeństwa, lojalności, oraz innych potrzebnych wartości, aby z tym „zapleczem domowym” szli przez życie i czynili dobro! Dla dzieci jesteśmy najważniejsi i chcąc nie chcąc, dzieci cały czas nas modelują. Jeśli nie jesteśmy tego świadomi to potem są sytuacje, gdzie dziecko w swoim dorosłym życiu: nadużywa alkoholu/narkotyków, przeklina do potęgi entej, nikogo nie szanuje, nadużywa przemocy, wykorzystuje innych, kradnie, nie umie kochać…..można by tak było pisać i pisać, ale myśle, że każdy to czytający zrozumiał.

Jeśli nie mamy celu nawet w wychowaniu dziecka to nasze dziecko dostaje to co jest i to niekoniecznie to dobre.

Z drugiej strony są osoby (rodzice), którzy przekładają wszystko na szczęście ich dzieci. Do tego stopnia, że zapominają o sobie. Tylko dziecko i dziecko. Nie mogą (sami tak mówią) nawet wyjsć do kina z partnerem, pojechać razem na szkolenie bądź event, czy wyjechać na spontaniczny weekend tylko we dwoje, no bo przecież NIE MOGĘ ZOSTAWIĆ SWOJEGO DZIECKA/DZIECI (np. z dziadkami, którzy jak wiadomo zaopiekują się nimi w najlepszy możliwy sposób). Blokują się, byle tylko dzieci były szczęśliwe.

A teraz UWAŻAJ: Dla dzieci najważniejsze jest ABY RODZICE BYLI SZCZĘŚLIWI!!!!!

Kiedy rodzice są szczęśliwi to od razu dzieci są! To jest klucz!!

Teraz może myślisz, że nawet jeśli nie jesteś w 100% szczęśliwa/szczęśliwy to dzieci tego nie wiedzą. Jesteś w błędzie! Dzieci to wiedzą i to czują. Tego nie trzeba mówić!

Więc jeszcze raz?

Znajdź swoje marzenia. Zapisz, aby się stały celem. A potem UWIERZ W SIEBIE, że możesz je osiągnąć! Wszyscy mamy JAJA (jedni bardziej ukryte) tylko zapominamy o nich!

Szczęście jest w zasięgu Twoich rąk!!!!!

Weź je i zacznij DZIAŁAĆ już DZIŚ!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here