Jak odnaleźć to, co chcesz robić w życiu?

0
245

Należę do tych szczęściarzy, którzy odnaleźli swój kierunek w życiu, dlatego dziś chcę przekazać Tobie kilka przemyśleń dotyczących tego, jak odnaleźć drogę oraz skąd wiedzieć, że jest ona właściwa. Jeżeli czytasz ten artykuł, to mogę się domyślać, że szukasz czegoś w swoim życiu – i bardzo dobrze! Na pracę codziennie poświęcamy mnóstwo swojego czasu, dlatego uważam, że warto robić to, co się lubi J

Jak odnaleźć swój kierunek w życiu?

 1. Co daje Ci radość?
  Co lubisz robić? Do czego wracasz, gdy masz wolny czas? Jaką masz pasję? Co sprawia Ci przyjemność?
  Lubisz gotować ? Pomagać zwierzętom? Czytać książki? A może tworzyć coś w swoim garażu (tak powstał np. Harley Dawidson)? Zastanów się nad tym przez chwilę.
 2. Przy czym zapominasz o otaczającym Cię świecie i tracisz poczucie czasu?
  Pozwól, że posłużę się tu własnym przykładem.  Jestem fotografem. Gdy zaczynam sesję zdjęciową, to znika zewnętrzny świat. Po prostu zapominam o wszystkich przyziemnych sprawach czy problemach. Jestem na 100 % tu i teraz! Druga rzecz to czas – często zdarza mi się spojrzeć na zegarek i powiedzieć „O…! Już minęły 2 godziny?!!”. Na pewno to znasz, więc pomyśl, przy jakim zajęciu kompletnie się zatracasz?
 3. Jak czujesz się po zakończeniu zadania?

Czujesz rozpierającą radość, spokój, satysfakcję, a może jesteś dumny z siebie ? Jeżeli tak to dobrze! Ja przyznam, że często po sesji jestem wykończona, jednak z drugiej strony prze szczęśliwa! Dosłownie jaram się tym, co działo się na planie zdjęciowym oraz jego końcowymi efektami.

Może jest jakiś bodziec zewnętrzny, który powoduje, że chcesz robić tego więcej? A może w jakiś sposób komuś pomagasz? Znowu na moim przykładzie: kiedy klientka po sesji mówi mi, że zaakceptowała swój uśmiech, a nigdy wcześniej go nie lubiła – to mnie uskrzydla! I chcę robić więcej sesji, a wiesz, dlaczego? Bo już zakładając firmę zależało mi na tym, aby podnieść samoocenę kobiet w ich własnych oczach.  Zatem może i w Twoim przypadku jest taki dodatkowy guzik, który wyzwala jeszcze więcej pozytywnej energii?!

 1. Pytania pomocnicze.

Na pewno już się z nimi spotkałeś, ale dziś jesteś innym człowiekiem niż wczoraj, dlatego warto przemyśleć ten temat jeszcze raz.

– „Kim chciałeś być w dzieciństwie?” Przykład: Może chciałeś być weterynarzem? Dziś jest Ci trudno iść w tym kierunku, bo jesteś już bardzo dojrzałym człowiekiem, ale może jesteś w stanie otworzyć fundację dla zwierząt? Albo po prostu stworzyć dom adopcyjny dla starszych zwierzaków tak, aby były otoczone miłością?
– „Co chodzi Ci po głowie” (lub chodziło) – jeżeli wiesz już co lubisz robić i tylko przez bardzo krótką chwilę pomyślałeś o tym, że „może warto byłoby spróbować”, to rozważ temat jeszcze raz J
– „Co robiłbyś, gdybyś nie martwił się o pieniądze?” Wiem, wiem – leżał na plaży J No dobrze, ale jak się już wyleżysz, to co chciałbyś robić dla samej przyjemności?

 1. Co krąży wokół Ciebie

Zróbmy krok wstecz ze względu na to, że im coś jest bliżej, tym trudniej nam to zauważyć (albo po prostu nie chcemy tego widzieć). Fotografia w moim życiu pojawiła się w 2006 roku. Zaczęło się od reportaży sportowych, eventowych i sesji dla koleżanek.  Zawsze jednak odrzucałam fotografię jako sposób na życie. Pojawiały się wymówki z stylu „z tego nie za się żyć, jest duża konkurencja itp…”. Musiało minąć kilka ładnych lat, abym wreszcie podjęła decyzję o otworzeniu firmy.

Rozejrzyj się więc wokół siebie. Zobacz co umiesz robić, a może już to po prostu robisz, tylko nigdy nie odważyłeś się wziąć za to pieniędzy?

Skąd możesz wiedzieć, że to dobra droga?

Gdy podjęłam decyzję o poważnym zaangażowaniu w fotografię, zaczęły pojawiać się wokół mnie „dziwne zbiegi okoliczności”.  Pojawiła się bliska osoba, która miała pomieszczenie na studio (wtedy nawet o nim nie marzyłam), znalazły się pieniądze na jego remont i wyposażenie, od razu pojawili się pierwsi klienci, zgłosiły się też osoby chętne do współpracy. To tylko kilka ze zdarzeń, które miały miejsce.

Uważam, że gdy zaczynasz robić to co powinieneś – Wszechświat Ci sprzyja i upewnia Cię, że to właściwy kierunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here